Transvestita versus transsexuál

Často se objevují tendence považovat transvestitu automaticky za osobu s homosexuální orientací. Tak to ale není. Transvestita i transsexuál mohou být jak homosexuální, tak bisexuální i heterosexuální. V čem tedy tkví hlavní rozdíl?

Transvestita je tedy ten, kdo se převléká do ženského oblečení. Tedy jedná se o jedince, který dosahuje sexuálního vzrušení či jen psychického uspokojení tím, že se převléká do šatů opačného pohlaví, anebo že vystupuje v sociální roli opačného pohlaví.

Ovšem muž-transvestita se cítí být mužem, je spokojený se svým pohlavím a netouží po jeho operativní změně!

V dnešní době se rozdíly mezi mužským a ženským pohlavím povážlivě stírají. Většina mužů se dokáže do žen vcítit a rovněž ženskou emancipaci již většinou nepovažují za něco zvráceného. Nepotřebují se ovšem k tomu za ženu převlékat. A naopak, ženy už dávno nosí vyloženě mužské oblečení a leckdy se chovají hůř než muži, aniž by se nad tím kdokoli pozastavil. Transvestita u převlékání a občasného vcítění se do ženy také zůstane.

Transsexuál se ale s ženským pocitem narodil. Je to žena zrozená v těle muže. Její cesta je tedy delší a obtížnější a po překročení určitých hranic je, na rozdíl od cesty transvestitovy, nezvratná. Začne totiž brát ženské hormony, v důsledku čehož se jí na těle začnou přeskupovat tuky, přestanou jí růst vousy, změní se jí hlas, samčí pohlavní orgán přestane obvykle fungovat a tak dále. Některý transsexuál poté podstoupí operaci změny pohlaví z mužského na ženské, ale může to být i obráceně.